1. 20.1, Beginner man

    08:30 Heat 1 Beginner man 20.1
    Lane Start nr Team Athletes
    1 201 SlowBurn Marcus Bengtsson, Andreas Blomqvist
    2 202 MK Oldboys Anders Ivarson, Johan Kruskopf
    3 203 Team Work Hard Mattias Widing, Anders Olsson
    4 204 Team Hur svårt kan det vara Markus Borg, Niclas Lindholm
    5 205 ZZ Top Andreas Edvardsson, Johan Rönningen
    6 206 Mot alla odds Mikael Wallberg, Lars-Erik Sköld
  2. 20.1, Beginner kvinna

    08:43 Heat 1 Beginner kvinna 20.1
    Lane Start nr Team Athletes
    1 101 Team No run Stina Englund, Helena Bylund
    2 102 Team Gnoppizdottir Malin Gnospelius, My Gnospelius
    3 104 Team Miida Michaela Forslund, Ida Hedlund
    4 105 Louise Hagström, Thekla Hall
    5 106 Team Piff och Puff Jenny Eriksson, Elin Sandberg
    6 107 SandAngel Sandra Rönningen, Angelica Boman
    7 108 NTC Ladies Peggy Månsson, Annika Skog
    8 109 registered Team Pannben Ingela Lysell, Mikaela Johansson
    08:56 Heat 2 Beginner kvinna 20.1
    Lane Start nr Team Athletes
    1 110 MadMenCrossfit Emelie Borg, Matilda Hultgren
    2 111 Partners In Crime Hanna Johansson, Elvira Widlund
    3 112 Team 5882 Birgitta Nygren, Caroline Lundberg
    4 113 Simply the best Matilda Hansson, Elsa Krigsman
    5 114 Rångeby’s Rookies Helena Olsson, Fatima Wickman
    6 115 Health by häll Emma Mossfeldt, Josefine Skarström
    7 116 Hur svårt kan de va? Jessica Flood, Cecilia Tucek
    8 117 Team M&A Alice Millén, Mathilde Näs
    9 118 Krima Maria Larsson, Kristina Scott
  3. 20.1, Novice Man

    09:09 Heat 1 Novice Man 20.1
    Lane Start nr Team Athletes
    1 402 Team säkert Aron Fridborg, Jimmy Uppling
    2 403 En Mas och en Master Simon Hellestig Holmlin, Jonny Edsholt
    3 404 Team Peroni Pontus Herou, Andreas Karlsson
    4 405 Team Westlund/Brunk Micke Brunk, Daniel Westlund
    5 407 TEAM RELY Alexander Lövén, Daniel Persson
    09:22 Heat 2 Novice Man 20.1
    Lane Start nr Team Athletes
    1 408 registered Flen sport och hälsa Mattias Johansson, Lukas Karlsson
    2 409 Nova Daniel Ekberg, Marcus Carlbring
    3 410 Team Värmdö Isak Kinnunen, Alexander Ryd
    4 411 Crossfit Eskilstuna Rasmus Lundqvist, Fredrik Hedenström
    5 412 registered Low Expectations Lahod Lahdo, Adam Andersson
    6 401 Team nästan 100 Matts Jonsson, Stefan Pettersén
  4. 20.1, Novice kvinna

    09:35 Heat 1 Novice kvinna 20.1
    Lane Start nr Team Athletes
    1 301 Bifrost (girl)power Gabriella Blomqvist, Alva Cederholm
    2 302 Team GeUpp Janina Risberg Uppling, Emma Gesar Hansson
    3 303 Bengan & With Johanna With, Malin Bengtsson
    4 304 Team Hybris Sara Fridborg, Ia Gesar
    5 305 M & M Balancebox Borlänge Marit Dybeck, Malin Hansson
    6 306 Bifrostarna Malin Herou, Linnea Eriksson
    7 307 Team Mjölksyra Sara Bruhn, Linda Mökjas
    8 309 The Cougars MarieLouise Nordgren, Jennie Carlsson
    09:48 Heat 2 Novice kvinna 20.1
    Lane Start nr Team Athletes
    1 310 Team Söderlund Mattis Ida Söderlund, Renée Mattis
    2 311 registered Westridge Athletes Cindy Östman, Catrin Östman
    3 312 Who's counting anyway Johanna Eriksson, Jenni Östling
    4 313 Team Blackbox Falun Josefina Wikman, Carolina Söderberg
    5 314 Törnvall Marie Edvall, Lina Törnqvist
    6 316 Team BurpeeHaters Josefin Isaksson, Nedia Edsholt
    7 317 Tant Grön & Kalkmonstret Ninni Bäckström, Fanny Eriksson
    8 318 Stoneice Inez Stenis, Nelly Stenis
    09:58

    Pause

    14 min
  5. 20.2, Beginner man

    10:15 Heat 1 Beginner man 20.2
    Lane Start nr Team Athletes
    1 201 SlowBurn Marcus Bengtsson, Andreas Blomqvist
    2 202 MK Oldboys Anders Ivarson, Johan Kruskopf
    3 203 Team Work Hard Mattias Widing, Anders Olsson
    4 204 Team Hur svårt kan det vara Markus Borg, Niclas Lindholm
    5 205 ZZ Top Andreas Edvardsson, Johan Rönningen
    6 206 Mot alla odds Mikael Wallberg, Lars-Erik Sköld
  6. 20.2, Beginner kvinna

    10:21 Heat 1 Beginner kvinna 20.2
    Lane Start nr Team Athletes
    1 101 Team No run Stina Englund, Helena Bylund
    2 102 Team Gnoppizdottir Malin Gnospelius, My Gnospelius
    3 104 Team Miida Michaela Forslund, Ida Hedlund
    4 105 Louise Hagström, Thekla Hall
    5 106 Team Piff och Puff Jenny Eriksson, Elin Sandberg
    10:27 Heat 2 Beginner kvinna 20.2
    Lane Start nr Team Athletes
    1 107 SandAngel Sandra Rönningen, Angelica Boman
    2 108 NTC Ladies Peggy Månsson, Annika Skog
    3 109 registered Team Pannben Ingela Lysell, Mikaela Johansson
    4 110 MadMenCrossfit Emelie Borg, Matilda Hultgren
    5 111 Partners In Crime Hanna Johansson, Elvira Widlund
    6 112 Team 5882 Birgitta Nygren, Caroline Lundberg
    10:33 Heat 3 Beginner kvinna 20.2
    Lane Start nr Team Athletes
    1 113 Simply the best Matilda Hansson, Elsa Krigsman
    2 114 Rångeby’s Rookies Helena Olsson, Fatima Wickman
    3 115 Health by häll Emma Mossfeldt, Josefine Skarström
    4 116 Hur svårt kan de va? Jessica Flood, Cecilia Tucek
    5 117 Team M&A Alice Millén, Mathilde Näs
    6 118 Krima Maria Larsson, Kristina Scott
  7. 20.2, Novice Man

    10:39 Heat 1 Novice Man 20.2
    Lane Start nr Team Athletes
    1 402 Team säkert Aron Fridborg, Jimmy Uppling
    2 403 En Mas och en Master Simon Hellestig Holmlin, Jonny Edsholt
    3 404 Team Peroni Pontus Herou, Andreas Karlsson
    4 405 Team Westlund/Brunk Micke Brunk, Daniel Westlund
    5 407 TEAM RELY Alexander Lövén, Daniel Persson
    10:45 Heat 2 Novice Man 20.2
    Lane Start nr Team Athletes
    1 408 registered Flen sport och hälsa Mattias Johansson, Lukas Karlsson
    2 409 Nova Daniel Ekberg, Marcus Carlbring
    3 410 Team Värmdö Isak Kinnunen, Alexander Ryd
    4 411 Crossfit Eskilstuna Rasmus Lundqvist, Fredrik Hedenström
    5 412 registered Low Expectations Lahod Lahdo, Adam Andersson
    6 401 Team nästan 100 Matts Jonsson, Stefan Pettersén
  8. 20.2, Novice kvinna

    10:51 Heat 1 Novice kvinna 20.2
    Lane Start nr Team Athletes
    1 301 Bifrost (girl)power Gabriella Blomqvist, Alva Cederholm
    2 302 Team GeUpp Janina Risberg Uppling, Emma Gesar Hansson
    3 303 Bengan & With Johanna With, Malin Bengtsson
    4 304 Team Hybris Sara Fridborg, Ia Gesar
    5 305 M & M Balancebox Borlänge Marit Dybeck, Malin Hansson
    10:57 Heat 2 Novice kvinna 20.2
    Lane Start nr Team Athletes
    1 306 Bifrostarna Malin Herou, Linnea Eriksson
    2 307 Team Mjölksyra Sara Bruhn, Linda Mökjas
    3 309 The Cougars MarieLouise Nordgren, Jennie Carlsson
    4 310 Team Söderlund Mattis Ida Söderlund, Renée Mattis
    5 311 registered Westridge Athletes Cindy Östman, Catrin Östman
    11:03 Heat 3 Novice kvinna 20.2
    Lane Start nr Team Athletes
    1 312 Who's counting anyway Johanna Eriksson, Jenni Östling
    2 313 Team Blackbox Falun Josefina Wikman, Carolina Söderberg
    3 314 Törnvall Marie Edvall, Lina Törnqvist
    4 316 Team BurpeeHaters Josefin Isaksson, Nedia Edsholt
    5 317 Tant Grön & Kalkmonstret Ninni Bäckström, Fanny Eriksson
    6 318 Stoneice Inez Stenis, Nelly Stenis
    11:07

    Pause

    11 min
  9. 20.3, Beginner man

    11:20 Heat 1 Beginner man 20.3
    Lane Start nr Team Athletes
    1 201 SlowBurn Marcus Bengtsson, Andreas Blomqvist
    2 202 MK Oldboys Anders Ivarson, Johan Kruskopf
    3 203 Team Work Hard Mattias Widing, Anders Olsson
    4 204 Team Hur svårt kan det vara Markus Borg, Niclas Lindholm
    5 205 ZZ Top Andreas Edvardsson, Johan Rönningen
    6 206 Mot alla odds Mikael Wallberg, Lars-Erik Sköld
  10. 20.3, Beginner kvinna

    11:26 Heat 1 Beginner kvinna 20.3
    Lane Start nr Team Athletes
    1 101 Team No run Stina Englund, Helena Bylund
    2 102 Team Gnoppizdottir Malin Gnospelius, My Gnospelius
    3 104 Team Miida Michaela Forslund, Ida Hedlund
    4 105 Louise Hagström, Thekla Hall
    5 106 Team Piff och Puff Jenny Eriksson, Elin Sandberg
    6 107 SandAngel Sandra Rönningen, Angelica Boman
    7 108 NTC Ladies Peggy Månsson, Annika Skog
    8 109 registered Team Pannben Ingela Lysell, Mikaela Johansson
    11:32 Heat 2 Beginner kvinna 20.3
    Lane Start nr Team Athletes
    1 110 MadMenCrossfit Emelie Borg, Matilda Hultgren
    2 111 Partners In Crime Hanna Johansson, Elvira Widlund
    3 112 Team 5882 Birgitta Nygren, Caroline Lundberg
    4 113 Simply the best Matilda Hansson, Elsa Krigsman
    5 114 Rångeby’s Rookies Helena Olsson, Fatima Wickman
    6 115 Health by häll Emma Mossfeldt, Josefine Skarström
    7 116 Hur svårt kan de va? Jessica Flood, Cecilia Tucek
    8 117 Team M&A Alice Millén, Mathilde Näs
    9 118 Krima Maria Larsson, Kristina Scott
  11. 20.3, Novice Man

    11:38 Heat 1 Novice Man 20.3
    Lane Start nr Team Athletes
    1 402 Team säkert Aron Fridborg, Jimmy Uppling
    2 403 En Mas och en Master Simon Hellestig Holmlin, Jonny Edsholt
    3 404 Team Peroni Pontus Herou, Andreas Karlsson
    4 405 Team Westlund/Brunk Micke Brunk, Daniel Westlund
    5 407 TEAM RELY Alexander Lövén, Daniel Persson
    11:44 Heat 2 Novice Man 20.3
    Lane Start nr Team Athletes
    1 408 registered Flen sport och hälsa Mattias Johansson, Lukas Karlsson
    2 409 Nova Daniel Ekberg, Marcus Carlbring
    3 410 Team Värmdö Isak Kinnunen, Alexander Ryd
    4 411 Crossfit Eskilstuna Rasmus Lundqvist, Fredrik Hedenström
    5 412 registered Low Expectations Lahod Lahdo, Adam Andersson
    6 401 Team nästan 100 Matts Jonsson, Stefan Pettersén
  12. 20.3, Novice kvinna

    11:50 Heat 1 Novice kvinna 20.3
    Lane Start nr Team Athletes
    1 301 Bifrost (girl)power Gabriella Blomqvist, Alva Cederholm
    2 302 Team GeUpp Janina Risberg Uppling, Emma Gesar Hansson
    3 303 Bengan & With Johanna With, Malin Bengtsson
    4 304 Team Hybris Sara Fridborg, Ia Gesar
    5 305 M & M Balancebox Borlänge Marit Dybeck, Malin Hansson
    6 306 Bifrostarna Malin Herou, Linnea Eriksson
    7 307 Team Mjölksyra Sara Bruhn, Linda Mökjas
    8 309 The Cougars MarieLouise Nordgren, Jennie Carlsson
    11:56 Heat 2 Novice kvinna 20.3
    Lane Start nr Team Athletes
    1 310 Team Söderlund Mattis Ida Söderlund, Renée Mattis
    2 311 registered Westridge Athletes Cindy Östman, Catrin Östman
    3 312 Who's counting anyway Johanna Eriksson, Jenni Östling
    4 313 Team Blackbox Falun Josefina Wikman, Carolina Söderberg
    5 314 Törnvall Marie Edvall, Lina Törnqvist
    6 316 Team BurpeeHaters Josefin Isaksson, Nedia Edsholt
    7 317 Tant Grön & Kalkmonstret Ninni Bäckström, Fanny Eriksson
    8 318 Stoneice Inez Stenis, Nelly Stenis
    12:00

    Pause Lunch

    33 min
  13. 12:35 Heat 1 Beginner man 20.4 a
    Lane Start nr Athlete
    1 201 Marcus Bengtsson
    2 202 Anders Ivarson
    3 203 Mattias Widing
    4 204 Markus Borg
    5 205 Andreas Edvardsson
    6 206 Mikael Wallberg
  14. 12:47 Heat 1 Beginner kvinna 20.4 a
    Lane Start nr Athlete
    1 101 Stina Englund
    2 102 Malin Gnospelius
    3 104 Michaela Forslund
    4 105 Louise Hagström
    5 106 Jenny Eriksson
    12:59 Heat 2 Beginner kvinna 20.4 a
    Lane Start nr Athlete
    1 107 Sandra Rönningen
    2 108 Peggy Månsson
    3 109 DNS Ingela Lysell
    4 110 Emelie Borg
    5 111 Hanna Johansson
    6 112 Birgitta Nygren
    13:11 Heat 3 Beginner kvinna 20.4 a
    Lane Start nr Athlete
    1 113 Matilda Hansson
    2 114 Helena Olsson
    3 115 Emma Mossfeldt
    4 116 Jessica Flood
    5 117 Alice Millén
    6 118 Maria Larsson
  15. 13:23 Heat 1 Novice Man 20.4 a
    Lane Start nr Athlete
    1 402 Aron Fridborg
    2 403 Simon Hellestig Holmlin
    3 404 Pontus Herou
    4 405 Micke Brunk
    5 407 Alexander Lövén
    13:35 Heat 2 Novice Man 20.4 a
    Lane Start nr Athlete
    1 408 DNS Mattias Johansson
    2 409 Daniel Ekberg
    3 410 Isak Kinnunen
    4 411 Rasmus Lundqvist
    5 412 DNS Lahod Lahdo
    6 401 Matts Jonsson
  16. 13:47 Heat 1 Novice kvinna 20.4 a
    Lane Start nr Athlete
    1 301 Gabriella Blomqvist
    2 302 Janina Risberg Uppling
    3 303 Johanna With
    4 304 Sara Fridborg
    5 305 Marit Dybeck
    13:59 Heat 2 Novice kvinna 20.4 a
    Lane Start nr Athlete
    1 306 Malin Herou
    2 307 Sara Bruhn
    3 309 MarieLouise Nordgren
    4 310 Ida Söderlund
    5 311 DNS Cindy Östman
    14:11 Heat 3 Novice kvinna 20.4 a
    Lane Start nr Athlete
    1 312 Johanna Eriksson
    2 313 Josefina Wikman
    3 314 Marie Edvall
    4 316 Josefin Isaksson
    5 317 Ninni Bäckström
    6 318 Inez Stenis
    14:11 Pause 7 min
  17. 20.5, Beginner man

    14:30 Heat 1 Beginner man 20.5
    Lane Start nr Team Athletes
    1 201 SlowBurn Marcus Bengtsson, Andreas Blomqvist
    2 202 MK Oldboys Anders Ivarson, Johan Kruskopf
    3 203 Team Work Hard Mattias Widing, Anders Olsson
    4 204 Team Hur svårt kan det vara Markus Borg, Niclas Lindholm
    5 205 ZZ Top Andreas Edvardsson, Johan Rönningen
    6 206 Mot alla odds Mikael Wallberg, Lars-Erik Sköld
  18. 20.5, Beginner kvinna

    14:47 Heat 1 Beginner kvinna 20.5
    Lane Start nr Team Athletes
    1 101 Team No run Stina Englund, Helena Bylund
    2 102 Team Gnoppizdottir Malin Gnospelius, My Gnospelius
    3 104 Team Miida Michaela Forslund, Ida Hedlund
    4 105 Louise Hagström, Thekla Hall
    5 106 Team Piff och Puff Jenny Eriksson, Elin Sandberg
    15:04 Heat 2 Beginner kvinna 20.5
    Lane Start nr Team Athletes
    1 107 SandAngel Sandra Rönningen, Angelica Boman
    2 108 NTC Ladies Peggy Månsson, Annika Skog
    3 109 registered Team Pannben Ingela Lysell, Mikaela Johansson
    4 110 MadMenCrossfit Emelie Borg, Matilda Hultgren
    5 111 Partners In Crime Hanna Johansson, Elvira Widlund
    6 112 Team 5882 Birgitta Nygren, Caroline Lundberg
    15:21 Heat 3 Beginner kvinna 20.5
    Lane Start nr Team Athletes
    1 113 Simply the best Matilda Hansson, Elsa Krigsman
    2 114 Rångeby’s Rookies Helena Olsson, Fatima Wickman
    3 115 Health by häll Emma Mossfeldt, Josefine Skarström
    4 116 Hur svårt kan de va? Jessica Flood, Cecilia Tucek
    5 117 Team M&A Alice Millén, Mathilde Näs
    6 118 Krima Maria Larsson, Kristina Scott
  19. 20.5, Novice Man

    15:38 Heat 1 Novice Man 20.5
    Lane Start nr Team Athletes
    1 402 Team säkert Aron Fridborg, Jimmy Uppling
    2 403 En Mas och en Master Simon Hellestig Holmlin, Jonny Edsholt
    3 404 Team Peroni Pontus Herou, Andreas Karlsson
    4 405 Team Westlund/Brunk Micke Brunk, Daniel Westlund
    5 407 TEAM RELY Alexander Lövén, Daniel Persson
    15:55 Heat 2 Novice Man 20.5
    Lane Start nr Team Athletes
    1 408 registered Flen sport och hälsa Mattias Johansson, Lukas Karlsson
    2 409 Nova Daniel Ekberg, Marcus Carlbring
    3 410 Team Värmdö Isak Kinnunen, Alexander Ryd
    4 411 Crossfit Eskilstuna Rasmus Lundqvist, Fredrik Hedenström
    5 412 registered Low Expectations Lahod Lahdo, Adam Andersson
    6 401 Team nästan 100 Matts Jonsson, Stefan Pettersén
  20. 20.5, Novice kvinna

    16:12 Heat 1 Novice kvinna 20.5
    Lane Start nr Team Athletes
    1 301 Bifrost (girl)power Gabriella Blomqvist, Alva Cederholm
    2 302 Team GeUpp Janina Risberg Uppling, Emma Gesar Hansson
    3 303 Bengan & With Johanna With, Malin Bengtsson
    4 304 Team Hybris Sara Fridborg, Ia Gesar
    5 305 M & M Balancebox Borlänge Marit Dybeck, Malin Hansson
    16:29 Heat 2 Novice kvinna 20.5
    Lane Start nr Team Athletes
    1 306 Bifrostarna Malin Herou, Linnea Eriksson
    2 307 Team Mjölksyra Sara Bruhn, Linda Mökjas
    3 309 The Cougars MarieLouise Nordgren, Jennie Carlsson
    4 310 Team Söderlund Mattis Ida Söderlund, Renée Mattis
    5 311 registered Westridge Athletes Cindy Östman, Catrin Östman
    16:46 Heat 3 Novice kvinna 20.5
    Lane Start nr Team Athletes
    1 312 Who's counting anyway Johanna Eriksson, Jenni Östling
    2 313 Team Blackbox Falun Josefina Wikman, Carolina Söderberg
    3 314 Törnvall Marie Edvall, Lina Törnqvist
    4 316 Team BurpeeHaters Josefin Isaksson, Nedia Edsholt
    5 317 Tant Grön & Kalkmonstret Ninni Bäckström, Fanny Eriksson
    6 318 Stoneice Inez Stenis, Nelly Stenis
    17:00

    THE END

    1 min